Судскиот процес во Хаг не е против поединци, туку против Ослободителната војска на Косово (ОВК – УЧК), вели првиот човек на ДУИ, Али Ахмети, додавајќи дека таков заклучок добил од зборовите на обвинителот, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Според тоа што видов на почетокот – Генералниот штаб на ОВК го нарекоа „криминална група“, што не се совпаѓа со вистината!. Не сметам дека е судење против поединци-вели Ахмети за ТВ 21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.