Амбасадата на САД дала техничка поддршка, МВР ги дало дилерите, коментира Ивор Мицковски.

Во акцијата на Секторот за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи, во соработка со Одделот за спречување на организиран и сериозен криминал и Специјалната антитерористичка единица „Тигар“, со поддршка на Американската служба за борба против дрога – ДЕА освен марихуана во комбе, спакувана во 40 картонски кутии, пронајдено е и оружје, пари, луксузни часовници. Поголема количина парични средства се пронајдени и при претрес кај К.С. во Прилеп, полициски службеник.

Амбасадата на САД дала техничка поддршка, МВР ги дало дилерите.

Posted by Ivor Mickovski on Saturday, 10 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.