Аман више од Рекет и рекетари. Вода стои, тие не, пишува во својата објава на фејсбук аналитичарот Александар Пандов.

Вечерва ако човек ги собере пишувањата на социјалните мрежи излегува дека Јовче (Џандар збира) Ременски, украл од ДБК компромитирачки матријал за бизнисменот Фијат Цановски во кој овој ,,општел” со малолетнички, истиот му го дава на Боки Тредичи, за да овој го дере 800.000 еура. Башка Јовче, маж и на Фрики, додека на Фијат ,,му тече низ ногавици” го убедувал да платат рекет. Капак на сето тоа е што е фатена порака во телефонот на Боки, во која Заев му пишува: ,,Многу си го обрал, друже!”
Ма идете бре во бестрага, вие сте човек топтан да ве стави во апсана!
#ЧеСиЛежите, пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.