В понеделник ќе има ново парламентарно мнозинство, изјави синоќа во „Клик Плус“ Зекирија Ибрахими од Алтернатива.

Убеден сум дека в понеделник ќе се изненадите од каде тие бројки.

Прашан дали тоа ќе биде во актуелниот или во опозицискиот кампус тој одовори

Јас ви зборувам за делот што ме прашавте, а тоа е за опозицискиот кампус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.