Алијансата за Албанците им нудат коалиција на Беса и на Алтернатива со цел да се победи ДУИ, рече Арбен Таравари од Алијансата за Албанците на емисијата Топ тема на Телма.

Вели дека, според направените анкети, потребна е тројна коалција за конечно да ја победат ДУИ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.