Движењето БЕСА и Алијанса за Албанците го поставија прашањето за Тетово на ниво на секретари, односно за меѓусебна поддршка на Биљал Касами во Тетово и Арбен Таравари во Гостивар, објавува АТВ Ал сат.

Секретарот на АА, Арбен Таравари се сретна со секретарот на ААА Арјанит Хоџа, за да разговараат за давање поддршка или не на Касами во Тетово, кој во вториот круг се бори со Теута Арифи од ДУИ.

Двајцата по средбата не соопштија детали за тоа кој беше епилогот и кои ќе бидат понатамошните чекори. Таравари рече дека во принцип треба да се поддржи секој кандидат за градоначалник кој не е од ДУИ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.