Во Тетово во текот на ноќта на повеќе локации со боја се испишани пораки против лидерот на ДУИ Али Ахмети и Муса Џафери.

Меѓу повеќето пораки во кои Ахмети и Џафери се поврзуваат со УДБА најчеста е таа со која се повикува на заминување на лидерот на ДУИ: Али оди си или “Ali ik”.

Ниту локалните власти ниту Владата во Скопје не објавуваат информации за појавата која меѓу Тетовци се нарекува револуција против ДУИ.

Таканаречената револуција започнува по објавата на “бомби” од Ел Чека.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.