Директорот на судска медицина Александар Станков  во разговор за Топ тема, вели дека не може да зборува за причините за несреќата, но вели дека посмртни останки биле пронајдени на неколку места во автобусот а во најголем број кај задната врата која за жал не можела да се отвори.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.