Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во 17:30 часот во вестите на ТВ Алфа ќе зборува дирекно од конгресот на Европската народна партија во Загреб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.