Денес по повод изборот на претседател на ЦДУ, Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својата ФБ страна упати честитки до претседателот кој ја замени Ангела Меркел, Армин Лашет.

Честитки за Armin Laschet новоизбраниот Претседател на германската ЦДУ на кого му посакувам успешна работа. ВМРО-ДПМНЕ и најголемата и најсилната партија во Германија, ЦДУ долги години градат силно пријателство и соработка помеѓу двете партии со центар десна идеологија. Со изборот на новиот претседател соработката и пријателството уште повеќе ќе се продлабочи и интензивира. – Напиша Александар на ФБ.

Честитки за Armin Laschet новоизбраниот Претседател на германската ЦДУ на кого му посакувам успешна работа. ВМРО-ДПМНЕ…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Saturday, 16 January 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.