На социјалните мрежи, Александар Николоски сподели видео порака и напиша:

ДОАЃА НОВО ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ И ПРАВДА!

Македонија од секој удар кој и бил нанесен излегувала посилна и силно возвраќала на ударот.

Македонскиот идентитет значи да си победник и ние ќе ги донесиме победите. Ќе ставиме крај на поразите затоа што тоа и го должиме на Македонија, на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Следуваат промени на подобро, подобри времиња, квалитетни реформи, почитување на принципите и позитивни резултати кои ќе ги почувствува секој еден од вас. Тоа ви го ветуваме и тоа ветување ќе го исполниме. Обновата доаѓа!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.