Претседателот на Франција, Емануел Макрон, следниот месец доаѓа во Скопје и Тирана да ги посети Зоран Заев и Еди Рама, пишува Exit.al.

Дипломатски извор во Тирана изјави дека сè уште нема детали за оваа посета бидејќи неодамна било решено за посетата“, пишува Exit.al.

Францускиот претседател најави дека ќе дојде во регионот по Самитот на ЕУ на кој беше главен противник Македонија и Албанија да добијат датум за преговори

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.