Ако владата го прифати договорот, Македонија НЕ ПОЧНУВА преговори, туку Ковачевски, Османи и компанија одат во Брисел на сликање, предупреди потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вчерашното гостување во „Заспиј ако можеш“.

Доколку не се случи промена на уставот сите работи напишани во договорот НЕ ВАЖАТ!
ЈАС ГАРАНТИРАМ И ДАВАМ ЗБОР ДЕКА ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ, повтори тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.