Ако си се сакаат, нека си се земат – ЛДП на таква свадба нема да присуствува“, напиша на својот фејсбук профил Горан Милевски, претседателот на ЛДП и министер за локална самоуправа по понудата за можна заедничка Влада која ја најави премиерот Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.