Александар Пандов го коментира исказот на Зоки Кичеец, објавен синоќа на Инфомакс.

Ако Орце и Заев биле сами во кабинетот каде првиот се жали и го пријавува рекетот, тогаш кој може да е човекот од Влада кој му дојавил на Боки Тредичи дека е пријавен, а Орце гарант не е?

Покрај Орце и Ана Камчеви, еве и Зоран Милевски сведочел дека адвокатот Васко и сестра му Весна Димишови барале милиони евра за посредување. Што чека Рускоска, зошто нема обвинение против нив?
Ова ли е тој ,,прав пад“ кон ЕУ, пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.