Ако испадне точно дека нашата делегација на Олимпијадата брои речиси три пати повеќе функционери, политичари и биснисмени со своите сопруги и семејства од спортистите кои настапуваат, тогаш ќе добиеме уште една потврда зошто ни се квалификуваат само 8 атлети, зошто сме на дното на Балканот, зошто сме безобразно корумпирано и непотистичко општество за кое нема надежи да се оправи, пишува на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.