Ништо од судењето за Рекет. Ќе излезе немаат доволно докази. Ката веќе не признава дека е нејзин гласот. Не признава дека го форматирала телефонот, не признава дека дала оставка во СЈО, не признава дека е женско. Очигледно на плажа се договорија. Ќе добијат по две години затвор Боки и Зоки. Ќе излезат по петнаесет месеци ко ништо да не било, пишува актерот Сашо Тасевски на Фејсбук.

Е сега, ако ја пукнат Италијаните новата бомба, ќе биде држ ме мајко… Судејќи по она што се збори дека има на неа. Но, и тие како да лапнаа некое дијазепамче, читај, милионче, па се смирија и останаа на закани, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.