Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија повика итно Клиничкиот центар да му се врати на вработените и на пациентите, а политиката да си ги тргне рацете на страна.

Трагично е и искрено премногу ме боли што УК Токсикологија секојдневно ги пополнува вестите на сите телевизии, но ако излезе на виделина “ѓубрето наталожено по другите Клиники”, УК токсикологија ќе Ви личи на “еколошка оаза”.
Затоа ВЕДНАШ споите го Клинички Центар во една нормална целина и вратете ги Клиниките на вработените и пациентите, а не на политичарите.
УТРЕ ЌЕ БИДЕ ПРЕДОЦНА!!!, вели Беќаровски/Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.