Актерот Рубенс Муратовски го коментира најновиот предлог на Комисијата за заразни болести според кој групирањето во домовите, слави, други собири во групи во едно живеалиште може да бидат најмногу четири лица од една иста фамилија, и плус најмногу четворица други од надвор.

Е сега, ако имаш 3 деца, значи фамилијата брои 5 члена. Дали тогаш овие што се од надвор гостиве се намалуваат на 3 или пропаѓа “формулава” за безбеден живот?
Само тоа ми беше дилемата…другото се ми е јасно, коментира на фејсбук Муратовски.

 

„Групирањето во домовите, слави, други собири во групи во едно живеалиште може да бидат најмногу 4 лица од една иста…

Posted by Рубенс Муратовски on Thursday, 8 October 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.