Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети испрати честитка по повод Денот на независноста.

За овие 29 години државност, поминавме долг и тежок пат, а сепак сè уште се соочуваме со големи предизвици пред нас. Наша должност е да ги решиме овие предизвици, еден по еден, денес, за идните генерации да можат да живеат во мир и просперитет, пишува Ахмети во честитката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.