Во моментов на државата не и се потребни предвремени избори, повтори лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска по свечената академија за Денот на независноста на Косово.

Парламентарното мнозинство нормално функционира, нема спротивставување меѓу коалициските партнери. За сите прашања постигнуваме консензус. Не размислуваме за ново парламентарно мнозинство, рече Ахмети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.