Лидерот на ДУИ се сретна со амбасадорката Анџела Агелер во седиштето во Мала Речица.

Забележително е што на масичката пред нив беше како што е редот македонското и американското знаме. Во позадината, пак, беше париското знаме.

Ова се случува нависина ретко бидејќи на сите средби на Ахмети со амбасадори има и знаме на Република Албанија.

Овој пат тоа знаме го немаше.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.