Лидерот на ДУИ Али Ахмети попладнево во 16 часот ќе ги свика сопартијците на Централно претседателство во Мала Речица, брифира за Плусинфо функционер на ДУИ.

Тема во Мала Речица ќе бидат и претседателските ибори, односно концептот за консензуален претседателски кандидат, како и потребата за внатрепартиски избори во пресрет на партискиот Конгрес. тема ќе бидат и можните предвремени парламентарни избори.

Партијата ќе расправа и за актуелната политичка ситуација во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.