Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, свика седница на Централното претседателство на партијата која што ќе се одржи денес во 13 часот во партиското седиште во Тетово.

На седницата треба да се разгледаат предлозите за делегати на четвртиот изборен конгрес на Демократската унија за интеграција каки идни партиски тела, но и идните програмски определби и статутарни промени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.