Лидерот на партијата ДУИ Али Ахмети заборави да го честита олимпиското сребро на теквондистот Дејан Георгиевски.

Но затоа вчера не заборави преку својот Фејсбук профил да им честита на косовски спортистки кои исто така освоија медали на ЛОИ во Токио.

Во честитката до Косоварките Ахмети вели дека нивните медали биле успех за сите Албанци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.