Ах бре лигави едни социјалдемократи. Целото владеење ви се сведе на закани, лажење и национални предавства, пишува на Фејсбук актерот Сашо Тасевски, поранешен директор на Драмски театар Скопје.

Се заканувате со парични и кривични казни за пописот.
Се заканувате ако жестоко реагираме на понижувањата од Бугарите.
Се заканувате на оние кои не мислат како вас на социјалните мрежи.
Оној створ што лажно се претставува дека е од Финска се заканува на средношколци преку директорите на школите каде учат.
Браво полжави едни.
Ќе заминете од влсст многу брзо, а тогаш…
Ех шест месеци власт да имам. Само шест. Жими мама нема да ве разочарам, пишува Тасевски на Фејсбук.

Ах бре лигави едни социјалдемократи. Целото владеење ви се сведе на закани, лажење и национални предавства
Се заканувате…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, 26 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.