Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски по денешното рочиште за „Рекет“ порача дека им претстои тежок процес.

Сигурно е дека не очекува тежок процес, па ќе го видиме понатамошниот резултат. Јас не можам да кажам кој е интересот, кога ќе речете хомосексуалецот да умре, не знам кој го прави тој линч. Правото и утврдувањето на доказите треба да бидат во судница и доказите треба да се оценуваат в о судница а не на прес конференции. Бојан Јовановски не тврди дека зел пари и немам поим какви докази има во усб стикот. Тоа е усб-стик со сериозни докази. Што се однесува до снимките кои ги најави Јовановски, ти ќе бидат презентирани, ќе ги видите“, истакна Дуковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.