Пратеникот од Алијанса за Албанците Халил Снопче во дебата на телевизија 21 опонирајќи на поранешниот министер за образование и актуелен пратеник во Собранието, Арбр Адеми, рече дека ДУИ немаат моќ на одлучување.

На ова, пратеникот од редовите на ДУИ одговори:

Заев инсистираше на намалување на платите на административците, но ДУИ не го дозволи тоа и тоа не се случи, рече Адеми.

Тој додаде дека ова е само уште еден доказ за како што вели тој самоостојноста на ДУИ и одлуките кои ги носи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.