Историчарката Виолета Ачкоска реагира на понудата од премиерот Зоран Заев до опозицијата за формирање влада на национален спас.

Влада на национален спас може да биде составена само од луѓе кои не учествувале во националната катастрофа. Нејзина задача е воведување правна држава и поништување на сите антимакедонски договори и антиуставни и незаконски акти во Република Македонија, порача Ачкоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.