На Зоки му биле репер за лажни вести, веста од типот која тврдеше дека ‘бугарски кран влегол во Македонија и ќе се отстранувал споменикот на Александар Македонски’, за после мала група граѓани да се собрале на плоштадот во Скопје да го бранат споменикот од бугарскиот кран.
Абе Зоки до кај ти фаќа црпката!
Тоа не се лажни вести, зошто испровоцирале само вистински будали, и луѓе со лоши намери.
Лажни вести се кога нормални луѓе ќе поверуваат, како еден куп од оние вести кои ги ширите преку вашите паралитико ескрадили, или оние глупи и празни ветувања за 5 милијарди, или за бесплатно лечење во ЕУ земји, и слични небулози за кои никогаш политички не одговарате.
Ама сте решиле да глумите цензори и да бркате вештерки, јебига, вештери бркаат вештерки.
Сасречом другови цензори, со вакви сфаќања никогаш нема ништо да постигнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.