А кога излеговме и баравме со денови и денови и денови оставка од Гордана Јанкуловска заради убиството на Мартин, тоа не беше банално?
Јас сум меѓу тие кои излегуваа секој ден и кои седеа на асфалтот и бараа оставка од Јанкуловска.
Банално, пишува на фејсбук професорката Мирјана Најчевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.