386 новозаразени и шестмина починати – надмината бројката од 20 илјади заболени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека последниве 24 часа регистрирани се 386 нови случаи на Ковид-19, од вкупно направени 2.267 тестирања. … Продолжи со читање 386 новозаразени и шестмина починати – надмината бројката од 20 илјади заболени од ковид-19