30 години УМС, 30 години стремеж, знаење, желба и непрекор за подобра Македонија.
Среќен роденден УМС. Ви посакувам уште многу мигови со дружење, напредок и победи поминати заедно.
Еднаш УМС, секогаш УМС, посака лидерот на ВМТО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.