2001 бегаш од војска и не го плаќаш долгот кон татковината, 2020 пред истата војска држиш говор како државник, коментира Драган Ковачки.

Таков ли треба да е патот до успехот и на младите генерации? – прашува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.