2000 вакцини стигале денес, идемооо масовна вакцинација – коментира Ивор Мицковски.

Денеска министерот за здравство, Венко Филипче излезе на прес-конференција на која посочи дека преку македонскиот амбасадор во Абу Даби, денеска ќе пристигнат 2000 кинески вакцини.

2000 вакцини стигале денес, идемооо масовна вакцинација.

Posted by Ivor Mickovski on Monday, 12 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.