Обвинетиот Миле Јанакиески на деншната јавна седница пред Апелација се пожали на лошите улови кои ги имал и дека бил принудуван да оди на суд и со нарушено здравје.

Во случајот „Топлик“ бев носен на судење со оперирано колено, со штрафови и покрај вештачењето кое е во овој предмет дека несмеам да се движам во несоодветни услови, се пожали денеска Миле Јанакиески на јавната седница на Апелација.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.