Црната статистика и политичката манипулација на една слика! – коментира на фејбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Тој прави пралела помеѓу ставот на Владата кога бројката на новозаболени од корона вирус на дневно ниво беше 36 и сега, ставот, кога бројката на новозаболни на дневно ниво изнесува 40. Тогаш со своите постапки Владата крена паника кај населението, прогласувајќи вонредна состојба. Сега пак, со поголем број заболени најавува брзи избори.

Црната статистика и политичката манипулација на една слика!

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Freitag, 22. Mai 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.