Се е договорено, само 15-20 минути не делат од Северна – пратениците на СДСМ добиваат инстриукции од координаторот на претеничката група Јован Митревски како да постапат за да не го одолговлечат гласањето за промена на Уставот и уставното име на Република Македонија.

Од сега сериозно… почнуваме за 15-20 минути. Договоривме целосно сценарио. Ве молам никој од нашата ПФ ДА НЕ СЕ ПРИЈАВУВА ЗА ЗБОР. Вршете ги сите потреби. Влезете и НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.