Режим е поим за оваа тиранија, бесно коментира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

14 луѓе ЖИВИ изгореа!
14 луѓе се пеплосани!
Ниту имињата не им ги соопштуваат!
Никој, ама НИКОЈ не е одговорен!
Како ништо да не било!
Ги заборавија пискотниците во триминутниот пекол!
Режим е поим за оваа тиранија, вели тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.