Македонија е трета во светот по незадоволство од својот живот, покажува истражување на „Брима Галуп“.

Според истражувањето спроведено во 42 држави, околу една третина од жителите на Македонија велат дека не се задоволни со своите животи, што ги прави Македонците трети на листата на најнесреќни луѓе во светот, а втори во Европа.

Прва на листата е Гана, додека Украина е со сличен резултат како и македонскиот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.