Душко Тошиќ со голема забава го прослави 36 роденден.Тој преку видео врскаповика сите пријатели и колеги од светот наа фудбалот поради корона пандемијата.

Сите чекаа дали ќе се појави сопругата Јелена, но таа не дојде на прославата со што се подгреваат сомнежите дека тие се пред развод.

Наместо Карлеуша, Душко роденденот го прослави со неговата мајка за која е многу врзан.

Заедно ја запееја песната „шушка се шушка неко воли Душка“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.