За Лука Јовиќ, врската со манекенката Софија Милошевиќ е минато. Toj вели дека ставил крај и сега неговите мисли се насочени кон Анѓела, девојката со која има син.

Фубалерот на Реал Мадрид објаснува дека синот му недостасува но оти редовно го гледа со помош на модерната технологија.

Со Анѓела имам многу добар однос поради синот за да  немам проблем во неговото растење. Тој има 7,5 месеци се гледаме на камера.Многу ми недостасува. Многу е мал, а јас сум прв пат татко . Се надевам дека ќе бидам татко и втор и трет и четврти пат-вели Лука.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.