45-годишен кумановец бил претепан вчера во Скопје од засега непознато лице.

Во СВР Скопје, С.К.(45) од Куманово вчера во 17 часот пријавил дека околу 12.20 часот на подрачјето на подрачјето на Карпош, по претходна расправија бил физички нападнат од едно лице, појаснуваат од МВР.

Полицијата вели дека се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.