Српскиот поп пејач Жељко Јоксимовиќ нема да пее на јубилејното, 60. издание на Меѓународниот музичко-сценски Фестивал „Охридско лето“, објави САКАМДАКАЖАМ.МК.

Ова за порталот СДК.мк го изјавила пијанистката и професорка Даница Стојанова, селекторка на музичката програма на Фестивалот Охридско лето.

Завчера на социјалните мрежи излезе документ со програмата на Фестивалот, по што следеа многу реакции за настапот на Јоксимовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.