Тимот кој го направи македонскиот документарен филм „Медена земја“, кој денеска доби две номинации за „Оскар“, објавата ја дочека во Еквадор.

Режисерот Љубомир Стефанов на својот Фејсбук профил објави видео заедно со кинематографот Самир Љума и режисерката Тамара Котевска.

Какви се нивните реакции кога ќе слушнат за двете номинации за нивниот филм погледнете од видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.