Во тек е прес-конференција на министерката за култура, Ирена Стефоска на која се соопштуваат резултатите од Годишнитe конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2021 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.