Дарија Андовска, професорка на Факултетот за музичка уметност, на социјалните мрежи сподели информација дека во работниот лист за онлајн настава за шесто одделечние не постои последниот стих „Кога ја љубев Дениција како да учествував во создавањето на правата Македонска Држава.“ од Петре М. Андреевски.

БЕСРАМНИЦИ!!!! ИДИОТИ!!!!!
Во учебниците не постои последниот стих
“Кога ја љубев Дениција
како да учествував во создавањето
на првата Македонска Држава.”
Edit: Не е од учебник, туку од работен лист за онлајн настава за шесто одделение, напиша Андова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.