Познатиот македонски режисер, Владимир Милчин, се прости од својот студент, актерот Славиша Кајевски кој почина денеска на 39-годишна возраст.

Кајевски дипломираше на Факултетот за драмски уметности во класата на професор Милчин.

ЗАМИНА СЛАВИША.

ГО НАПУШТИ СВЕТОТ НА НЕПРАВДИТЕ.

БРЕМЕТО СТАНА ПРЕТЕШКО.

МУ НАТЕЖНА БЕСЧУВСТВИТЕЛНОСТА НА

ОКОЛИНАТА.

ГО ДОТОЛЧИ МОЛЧЕЊЕТО.

ВЕЧНА НЕКА МУ Е СЛАВАТА! напиша Милчин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.