Писателот и универзитетски професор Венко Андоновски со актерката Билјана Беличанец се збогуваше со песна која денеска ја напиша за неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.