Граѓанската иницијатива „Совест“ за вторник закажа протест пред „Али Пашина џамија“ во Охрид, на кој најавуваат искажување на револт за нелегалната градба на минарето на овој објект.

Во објавата на „Совест“ стои:

Се повикуваат жителите на Охрид со мирен протестен собир да го изразиме револтот за дивоградбата на Алипашината џамија. Протестот ќе се одржи на 19 март во вторник во 16 и 30 часот пред Алипашината џамија на потегот од Стариот чинар до скаличињата кај Амамот. За нашиот Охрид до крај!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.